TEST MERKEZİ

SÜRÜŞ İZLENİMİ · Honda Jazz

11.04.2018 Çarşamba

Honda Jazz makyaj sonrasında biraz daha dinamik ve şık bir yüze büründü. Otomobil, dışarıdaki yenilemelerden daha önemlisini ise motor kaputunun altında, 1,5 litrelik yeni motoruyla sunuyor.

Tazelenerek yoluna devam eden Jazz, geçirdiği makyaj operasyonu sonrasında modernliğini koruyor. Yeni farlara sahip olan otomobilde daha gösterişli bir ön panjur ve tampona yer verilmiş. Otomobilin arkasında da tampon tasarımı değiştirilmiş. İçerisine geçtiğimizde ise makyajın etkisi kayboluyor. Gösterge grubunda aydınlatma renkleri değiştirilirmiş.

Makyajlı Jazz'ın yüzünde yeni farlar, ızgara ve tampon yer alıyor.

Asıl büyük fark yeni motor seçeneğiyle geliyor. Makyaj öncesinde sadece 1,3 lt'lik benzinli motorla satılan Jazz, artık 1,5 lt'lik motoru da seçenekleri arasına ekledi. Atmosferik 1,5 i-VTEC motor 6600 d/d'de 130 HP güç üretirken, 4600 d/d'de 155 Nm maksimum torka ulaşabiliyor. 6 ileri manuel ve CVT otomatik şanzıman seçenekleri sunulan yeni motor manuel şanzımanla fark yaratacak bir performans sunuyor. 8,7 saniyelik 0-100 km/s hızlanması karşılığında ortalama yakıt tüketimi 5,1 lt/100 km olarak açıklanıyor. Bu tüketim CVT şanzımanda ise 4,9 lt/100 km. CVT şanzımanla 0-100 km/s hızlanması 10,0 saniye. CVT şanzıman daha düşük tüketim için optimize edilmiş.

BİZE ULAŞIN