TEST MERKEZİ

TEST · Peugeot Expert Traveller 2.0 BlueHDi EAT6

04.04.2018 Çarşamba

Peugeout'nun Expert modeli tamamen yenilenip 180HP'lik dizel motor, otomatik şanzıman ve 9 kişilk Traveller versiyonuyla karşımıza çıktı.

, geniş yaşam alanı, yüksek kapasite yolcu ve eşya taşımak için tüketicilere sunduğu Expert modelini yeniledi. 8 yolcu ve sürücü olmak üzere 9 koltuklu olan Expert Traveller modeli test konuğumuz oldu. "Otomobil" olarak ruhsatlandırılan Expert Traveller, vergilendirme ve periyodik araç muayene konularında da otomobillerle aynı mevzuata giriyor.

Günümüzde çoğunlukla özel taşımacıların kullandığı, yüksek yolcu kapasiteli araçları daha fazla görür olduk. Yolcu kapasitesi kadar önemli bir konu da otomobilin imajı. Tamamen yeni olan Expert Traveller bu konuda yeterli hissettiriyor. Ön tamponun uzantısının da farın içerisine dahil olması Peugeot'nun yeni nesil tasarım felsefesine uygun bir detay. Marka yüzünü oluşturan dik ön panjur ve üç boyutlu panjur dokusu da Expert Traveller'da kullanılmış. Geniş ızgaralar bulunan tamponda LED gündüz farları ve sis farları da yer alıyor. Otomobilin kısa tutulan motor kaputu sürücünün aracın önüne daha rahat hakim olmasını sağlıyor.

Peugeot Expert Traveller sadece uzun şasili olarak fiyat listesinde yer alıyor.

Profilden baktığımızda her iki tarafta da sürgülü arka kapıları görüyoruz. Sağ arka kapı standart olarak gelirken elektrikli ve sürgülü sol arka kapı isteğe bağlı olarak 1.500 TL karşılığında alınabiliyor.

BİZE ULAŞIN