TEST MERKEZİ

TEST · Audi Q5 2.0 TDI S tronic quattro S line

02.04.2018 Pazartesi

Selefine göre çok farklı bir tasarımla karşımıza çıkmayan yeni Audi Q5, sade ama şık tarzını koruyor. Q5, boyutları, 2.0 TDI motoru, yeni otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle neredeyse mükemmele yakın bir uyum içerisinde.

Yenilenen , selefinin ana hatlarının güncellenmesiyle, marka imajından uzaklaşmadan daha güçlü ve şık bir otomobil olarak karşımıza çıktı.

Standart xenon dışında Matrix LED far opsiyonuyla daha iyi aydınlatma vaat eden otomobilin LED stopları da selefinden farklı görünüyor. Otomobilin içerisine de yeni nesil tasarım anlayışı yansıtılmış. Sade bir konsol tasarımı kullanılarak düğme yerleşiminde düzenli bir yapı oluşturulmuş.

Orta konsolun üst kısmında yumuşak dokulu plastik kaplama kullanılırken, geri kalan yüzeylerde çoğunlukla sert plastik malzeme tercih edilmiş. Premium sınıf için kalite algısını azaltan bu tercih gözü rahatsız etmese de hissedilen kaliteyi azaltıyor. Sıklıkla dokunmak zorunda kalınan, vites konsolundaki dairesel kumanda grubunun yüzeyinde farklı malzemeler kullanılmış olasını tercih ederdik. Test aracımızda olmayan ama yeni nesille opsiyonel olarak sunulmaya başlanan 12,3 inçlik dijital gösterge grubu Q5'in ergonomi ve fonksiyonelliğini yükselten bir donanım. Test aracımızdaki yeni 8,3 inçlik renkli ekran rahat izlenebilir bir konumda yer alıyor. Yeni multimedya içeriği akıllı telefonlarla uyumlu.

8,3 inçlik multimedya ekranı rakipleri karşısında küçük görünüyor. Ekranın göz hizasında olması ergonomiyi arttırmış. Menüsü çok karşık değil. Vites konsolunda yeterli sayıda fonksiyonel eşya gözüne yer verilmiş.

BİZE ULAŞIN