TEST MERKEZİ

TEST · Mercedes E 220 d Coupe 4 MATIC

20.03.2018 Salı

Spor otomobilde abartılı tasarım oyunlarına başvurulması gerekmediğini gösteren E Coupe’nin çok zarif bir spor otomobil olduğunu söyleyebiliriz.

Yazı: Koray KODAL

Fotoğraflar: Ersan SEZER

Yeni nesliyle karşımıza çıkan E Serisi Coupe, selefinden daha iri bir otomobil. 123 mm uzatılan otomobilin dingil mesafesi de 113 mm arttırılmış. Genişliği 74 mm arttırılan E Coupe'nin ön iz mesafesi 67 mm, arka iz mesafesi 68 mm genişlemiş. Otomobilin toplam yüksekliği de 33 mm arttırılmış. Tüm bu değişim, E Coupe'nin içerisinde dört yetişkinin rahat yolculuk etmesini sağlıyor. Ön koltuklardaki konfor, coupe sınıfı için üst seviyedeyken, yaşam alanı da çok cömert. Artan boyutlar sayesinde arkada oturan yolcular da selefine göre çok daha fazla rahat ediyor.

Bagaj kapağı üstündeki Mercedes logosu altında geri görüş kamerası bulunuyor.

Otomobilin dışında şık ve akıcı çizgiler kullanılmış. Stoplar -Benz S Serisi Coupe ile benzerlik gösteriyor. Aynı şıklık kabin içerisinde artarak devam ediyor. Ön kapı içlerine kadar uzanan konsol çizgisi ve donanıma göre değişen sert kaplama malzemesi şık görünüyor. Bu malzeme etrafında da deri döşeme kullanılması kalite algısını arttırıyor. Havada asılıymış gibi görünen konsolun içerisinde LED ambians aydınlatmaları da entegre edilmiş. Malzeme kalitesi çok başarılı. İşçilikte kusur bulmak zor.

BİZE ULAŞIN