TEST MERKEZİ

SÜRÜŞ İZLENİMİ · Opel Insignia Grand Sport 1.5 Turbo

05.06.2017 Pazartesi

Daha hafif, daha dinamik ve daha modern: Opel’in yeni amiral gemisi artık Insignia Grand Sport adını taşıyor. İlk sürüş izleniminde 165 HP gücündeki 1,5 lt’lik yeni benzinli turbo motorla da tanışmış oluyoruz.

Opel'de şimdiye kadar sadece station gövde tipleri model isimlerinin sonuna bir takı alırken artık yeni Insignia da adının sonunda Grand Sport takısını taşıyor. 4,90 metre uzunluğundaki yeni orta sınıf modeli Grand (büyük) kelimesinin hakkını fazlasıyla verirken, tasarımda sportiflik yerine zarafet ön planda tutulmuş. Büyük ön ızgarayı süsleyen Opel logosuna artık kanatlar eşlik ederken, birinci nesil Insgina'da ön kapıda yüksekten başlayarak arka kapıya doğru alçalan kontur yeni nesilde tam tersi bir yapıya bürünmüş.

İlk nesil Insignia'da kokpit ergonomisi ve yaşam alanı konusunda eleştirilen kabini, yeni nesille birlikte sıfırdan tasarlanmış. Sürücü ve yolcuyu ayıran yüksek vites konsolunun dikkat çektiği kokpite Astra'dan aşina olduğumuz tarz hakim. Sürücüyü otomobile entegre eden Insignia Grand Sport'un masaj ve yan destek ayarı opsiyonlu ön koltukları da çok rahat. Arkada da genişlikle ilgili bir sıkıntı yok. Ancak arka koltuğun oturma bölümü fazla alçak olduğu için uzun boyluların dizlerini kırmaları gerekebiliyor.

BİZE ULAŞIN