GÜVENLİK

Mercedes E Serisi’ne EuroNCAP’ten 5 yıldız

03.10.2016 Pazartesi
MERCEDES E SERİSİ’NE EURONCAP’TEN 5 YILDIZ

Mercedes E Serisi, EuroNCAP’ten 5 yıldız almayı başardı.

Avrupa'da güvenlik otoritesi olarak gösterilen Belçika merkezli EuroNCAP'in son testlerinde E Serisi de vardı. E Serisi, önden çarpışmalarda kabin sağlamlığını korudu. Dummy'ler hem yolcunun hem de sürücünün diz ve uyluğuna iyi koruma sağladığını kaydetti. Yan bariyer testinde E Serisi, maksimum puan almayı başardı. Yandan direk çarpışmasında, göğüs bölgesine yeterli, diğer vücut bölgelerine ise iyi koruma sunan E Serisi, kamçı testinden de iyi puan lamayı başardı.

Çocuk güvenliği

Önden çarpışmalarda 6 ve 10 yaş dummy'ler iyi koruma elde edildiği kaydetti. Yandan bariyer çarpışmalarında vücudun kritik bölgelerine iyi koruma sağlandı.

Yaya koruması

E Serisi'nde bulunan aktif motor kaputu, çarpışma sırasında hızlı bir şekilde arka kısımdan kalkar, böylece deformasyon alanını genişletir ve bir yayanın yaralanma riskini azaltır. E Serisi'nde bu sistem düzgün bir şekilde çalıştığı ortaya konuldu. Çarpışma sırasında yayanın kafasına iyi koruma sağlandığı kaydedildi. Dummy'nin bacaklarına da iyi koruma sağlayan yeni E Serisi, tüm alanlarda leğen kemiği korumasında kötü sonuç elde etti.

Güvenlik yardımcıları

E Serisi'nde ön ve arka koltuklarda emniyet kemeri ikazı standart olarak sunuluyor. Ayrıca, hız sınırlayıcı da standart. Acil frenleme sistemi ise tüm koşullarda çok iyi çalıştığı gözlemlendi.

BİZE ULAŞIN