ONNO USTA

Aracımı Benzin-LPG mi Dizel mi Tercih Etmeliyim?

24.04.2014 Perşembe
ARACIMI BENZİN-LPG Mİ DİZEL Mİ TERCİH ETMELİYİM?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Focus MkII dizel veya benzinli almayı düşünüyorum. Bu araçta bilinen kronik sorun var mıdır? Benim öğrendiğim kadarıyla aks sorunu varmış bu araçlarda ikinci elde alırken nelere dikkat edilmelidir. LPG ile uyumluluğu nasıldır senelik 10.000 km yapıyorum dizel almam uygun olur mu?

Sayın Yasin Onur Koçak

Satın almayı düşündüğünüz ikinci el Ford Focus MKII araçlarda aks sorunu gibi kronik olumsuzluklar yoktur. Bilgi aldığınız yerden her halde özel birkaç yorumun sonucu genelleme olarak kabul edilmiş. Benzinli motorlara LPG uygulaması sorunsuzdur. Dizel seçimi ise bana göre yıllık 10.000 km. kullanım için gereksizdir. İkinci el araç doğal olarak ucuz olması için tercih edilir. Ancak aracın toplam kilometresinin az olması ve hiç üşenmeden yetkili servis aracılığı ile aracın en yakın tarihlere kadar kayıtlı geçmişinin araştırılması şarttır. Araştırma sonucunda herhangi bir olumsuzluğun olmaması sonrasında ise komple kontrollerinin yapılmasıyla minimum riskler ile satın alınması düşünülebilir.

kalan karakter 1000

ali yılmaz ali yılmaz

dizelde 10000 km yapana ekonomik değil söylemi hangi hesaba göre yapılıyor anlayamıyorum. benzinle dizel arasındaki bakım masrafı farkımı yoksa alıştaki farkmı işin içinden çıkamadım. aritmetik olarak ortaya koysalar ya da başka nedeni varsa açıkça söyleseler. insan acaba şehir efsanesimi diyor!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.04.2014 23:54
Hakan Hakan

Merhaba
lpgli araç risktir . Yanarsın.Nerdeyse , her gün Türkiye'de bir lpg li araç yanmakta . Al dizel servis bakımlı 200 300 hata 400 bin gidersin

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır11
cevapla 24.04.2014 18:49
kolay kolay

bende dizel vardı sattım benzinli aldım

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır4
cevapla 02.11.2014 00:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Thesolutionssummit veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN