ONNO USTA

İkinci El Ford Focus Alırken Nelere Dikkat Etmemi Önerirsiniz?

21.04.2014 Pazartesi
İKİNCİ EL FORD FOCUS ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEMİ ÖNERİRSİNİZ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Dizel veya benzinli motora sahip ikinci nesil Ford Focus almayı düşünüyorum. Bu araçta bilinen kronik sorun var mı? Yaptığım araştırmalarda bu araçların akslarında problem çıkabileceği duydum. Sizce bu doğru mu? Birde Focus'un benzinli motorlarına LPG montajı yapılıyor mu? Yılda 10 000 km yol yapıyorum ve dizel motorlu bir Focus almamı önerir misiniz? Bu aracı, ikinci el olarak satın alırken nelere dikkat etmemi önerirsiniz?

Yasin Onur Koçak

Sayın Yasin Onur Koçak, Satın almayı düşündüğünüz ikinci el Ford Focus'ta aks sorunu gibi kronik problem yoktur. Bu, bilgi aldığınız araçlara ait bir problem olabilir. Benzinli motorlarda LPG uygulaması sorunsuzca yapılabiliniyor. Yılda 10.000 km yol kat ettiğiniz dikkate alındığında dizel motorlu bir araç tercih etmek gereksizdir. İkinci el araç alırken kilometresinin az olması gerekir ve aracı da mutlaka yetkili servise götürerek kayıtlarına bakıp otomobilin genel durumunu komple inceletmeniz şarttır. Bu araştırmalar sonucunda incelediğiniz otomobilde herhangi bir sorun yoksa küçük riskleri de göz önüne alınarak satın alabilirsiniz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Thesolutionssummit veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN