PİYASA

2’nci el otoya 200 milyonluk AVM

01.03.2017 Çarşamba
2’NCİ EL OTOYA 200 MİLYONLUK AVM

Gülan Grup inşaattan sonra otomotiv sektörüne de el attı. Sancaktepe’de hayata geçirilecek Otostat, 200 milyonluk yatırıma sahip. Projede metrekare fiyatları ise 4.500 TL’den başlıyor

Gayrimenkul sektöründe hayata geçirdiği konut projeleriyle tanınan Gülan Grup, otomotive de yatırım yapma kararı aldı. Şirket, 200 milyon TL'lik yatırımla otomobil AVM'si Otostat'ı hayata geçirmek için kolları sıvadı. Gülan Grup, 324 dükkân kapasitesiyle, projeyi ikinci el otomotiv satış üssü yapmayı hedefliyor. Yetkili bayiler, 2'nci el pazarında hizmet veren firmalar, galeriler ve otomobil tedarikçilerini bir araya toplayacak olan Otostat, Sancaktepe'de kuruluyor. 130 bin metrekarede teras dahil her kata bağımsız giriş imkânı olan 4 katlı kompleks, 340 bağımsız birimden oluşacak. Gülan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gülan, Otostat'ta bir otomotiv galerisinin tüm ihtiyaçlarının ortak hizmetler sayesinde karşılanacağına dikkat çekti. Gülan, bir galerinin sadece gece güvenlik elemanı için aylık 3 bin TL ödediğinin altını çizerek Otostat'ta önemli tasarruf sağlanacağını ifade etti.

12 YILDA AMORTİ EDECEK
Dağınık ve elverişsiz koşullarda sürdürülen ikinci el otomobil ticaretini organize bir çatı altında toplayacaklarını da sözlerine ekleyen Gülan, şöyle konuştu: "Kompleksteki ünitelerin satışlarının yanı sıra, işyerlerinin kiralaması da yapacağız. Otostat ayrıca son derece iyi bir yatırım aracı. Bir konut projesi 20 yıldan fazla bir sürede kendi amortismanını sağlarken, Otostat'ın ticari işyerlerinde bu süre 12 yıla düşecek. Bu açıdan bakıldığında Otostat projesinde bir işyerine sahip olmak yatırımcısına 12 yılda önemli kazanç da sağlayacak."

METREKARESİ 4.500 TL
Otost at'ta metrekare fiyatları 4 bin 500 ile 6 bin TL arasında değişiyor. Bölgenin yükselen değeri olan proje yatırımcı için fırsatlar sunuyor. 40 ayrı tipte işyeri bulunan projede işyerlerinin büyüklüğü 180 metrekare ila 2 bin 500 metrekare arasında değişiyor. Otostat'ta fiyatlar ise 950 bin TL'den başlıyor. Bankalarla yapılan anlaşma kapsamında aylık yüzde 0.95 faiz oranı ile 120 aya kadar kredi imkânı sunuluyor.

BİZE ULAŞIN