NOSTALJİ

Yumurta Kasa Civic ile Türkiye'deki İlk Buluşma

04.07.2012 Çarşamba
YUMURTA KASA CİVİC İLE TÜRKİYE'DEKİ İLK BULUŞMA

Honda Civic’in günümüzde bile hala popülerliğini koruyan “yumurta kasa” lakaplı nesli, Türkiye’deki ilk testiyle otohaber sayfalarındaydı.

Tarihler 17 Haziran 1992'yi gösterdiğinde tarihindeki 30'uncu sayı ortaya çıkıyordu. kapağımızdaki haberler arasında Honda EX'in Türkiye'deki ilk denemesi dikkat çekerken, Galip Bilgin dıştaki kapı açma kollarının parmakları sıkıştırabileceğini eleştiriyordu. Donanımı ve tasarımıysa övüyordu. Bu kasa Civic modelleri günümüzde bile kullanılmaya devam ediyor. Murat İlem'in kaleminde çıkan Akrapol Rallisi'ndeki fotoğraflar bugün bile aklımızda. Carlos Sainz'ın Isostar içtiği ya da Muhammed Bin Sulayem'in Cosworth'ü için getirdiği üç şanzıman gibi... Yalovalı Ergun Erdoğan'ın 1956 Chevrolet Belair'ı pırıl pırıl parlarken, Tarihi sayfasındaki ilk Porsche Emre Bilgin tarafından kaleme alınmıştı. O haftanın haberleri arasında Mercedes-Benz Türk A.Ş'nin 25 yaşında olması günümüzde tebessüme yol açarken, 1992'de otoyollara toplam 8.5 trilyon harcanacağı haberi de bugün için bile büyük bir rakam.

Akropol Rallisi ve dönemin önemli olaylarını konu etmiştik.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Thesolutionssummit veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN