MOTORSPORLARI

İzmir Otokros Kupası ödülleri sahiplerini buldu

09.03.2017 Perşembe
İZMİR OTOKROS KUPASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

'İzmir Otokros Kupası' ödül töreninde toplam 4 kategoride 12 sporcu ödül aldı.

EGE Asal Metal sponsorluğunda Aydın Otomobil Sporları Kulübü'nün düzenlediği 'İzmir Otokros Kupası' Ödülleri, sahiplerini buldu. Ödül gecesi, Folkart Towers Çarşı'da bulunan Elma Standart Club ev sahipliğinde gerçekleşti ve toplam 4 kategoride 12 sporcu ödül aldı. İzmirli duayen rallici Mithat Diker'in maddi ve manevi destekleriyle 3 Nisan, 1 Mayıs ve 9 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşen ve 37 sporcunun Otokros Yarışları ortalaması sonucu 2016 Kategori 1'de Alper Akgün birinci, Bedri Kolsallayan ikinci, Burak Güngör üçüncü, Kategori 2'de Yiğit Yalçın birinci, Bahadır Sevinç ikinci, Gizem Görgün üçüncü oldu. Kategori 3'te ise Tibet Arbak birinci, Göktuğ Tuncay ikinci, Mustafa Sözkesen ise üçüncü olurken, Kategori Bayanlar'da ise Gizem Görgün birinciliği, Funda Aral ikinciliği, Şebnem Kara ise üçüncülüğü elde ettti.

Uzun yıllar bu sporu yapmış biri olarak, sponsor desteğinin önemini çok iyi bildiğini ve Ege Asal Metal olarak spora ve sporculara her türlü desteği vermeyi kendilerine görev kabul ettiklerini belirten Mithat Diker, daha fazlasını sunmanın en büyük hedefleri olduğunu belirterek, "Sporcuların yetişmesi için Ege Asal Metal Ralli Merkezi'ni ve otokros parkurunu yaptık ve bu tesise önemli yatırımlar gerçekleştirdik. Sporcularımızdan gelen istek üzerine ralli merkezimizde bir sıçrama noktası oluşturup viraj içlerini de betonlayarak parkurumuzu daha hızlı hale getirmeyi hedefledik. En büyük hedefim İzmir'e yeni pilotlar kazandırmak. Bu hedef doğrultusunda düzenlenen Kadınlar Challenge bu yıl daha da ilgi çekecek şekilde sürprizlerle yeniden planlanıyoruz" dedi.

2012 yılından itibaren desteklediği İzmir Kupasına desteğinin sürdürdüğünü ifade eden Mithat Diker, "Federasyon İzmir il temsilcisi, aynı zamanda Ege Asal Motor Spor direktörü olan Enis Alpsoy ile birlikte kupada yapılacak 3 otokros yarışına, bu yıl bir toprak tırmanma yarışı ekleyerek yarış sayısını dörde çıkarttık. Bu sezon 9 nisanda başlayacak yarışta kupanın adı 'İzmir Otokros ve Tırmanma Şampiyonası' oldu. Otomobil sporlarına kazandırdığımız yeni sporcular İzmir Otokros yarışında rekabeti ve süprizleri beraberinde getirdi. Onlara camiamıza hoş geldin diyor, başarılar diliyorum. Menderes Belediyesi desteği ile yapılan ortak çalışmalarla bu yıl sporcu ve seyirci sayısını daha da çok arttırmak istiyoruz" diye konuştu.


Kaynak: DHA

BİZE ULAŞIN