MOTORSPORLARI

Öğrencilere Eğitim Velilere Karne

04.03.2017 Cumartesi
ÖĞRENCİLERE EĞİTİM VELİLERE KARNE

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED Kadınlar Kurulu tarafından düzenlenen ‘Velinin Karnesi Nasıl?’ sosyal sorumluluk projesi, İstanbul Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu'nda devam etti...

2016 Türkiye Pist Maxi Grup Şampiyonu Borusan Otomotiv Motorsport takımından İbrahim Okyay ve 2016 Türkiye Offroad Şampiyonası Sınıf 1 Birincisi İlayda Hancı öğrencilere trafik güvenliği ve otomobil sporları ile ilgili temel bilgiler verilirken, okul girişinde BMW 320 TC pist otomobili sergilendi. Seminerin sona ermesinin ardından velisi otomobil kullanan öğrencilere karneler dağıtılırken, öğrencilerden annelerinin otomobil kullanırken kurallara uyup uymadığını değerlendirmeleri istendi.

Farklı illerde belirlenen okullarda ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerler Bursa ve İstanbul'un ardından Eskişehir, İzmir ve Ankara gibi farklı illerde de devam edecek. Seminerlerin sonunda, en başarılı 20 veliye TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde, uzman eğitmenler tarafından ücretsiz ileri sürüş teknikleri eğitimi verilecek. 2017-2018 öğretim yılında daha detaylı ve geniş kapsamlı olarak devam etmesi için çalışmalara şimdiden başlanan projenin, bu yıl 5.000 ilköğretim öğrencisine ulaşması hedefleniyor.

BİZE ULAŞIN