HABERLER

Benzin ve motorin fiyatlarında indirim

09.05.2018 Çarşamba
BENZİN VE MOTORİN FİYATLARINDA İNDİRİM

Gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorin fiyatlarında indirim yaşandı. Benzin ve motorinde ortalama 2-7 kuruş arası olan indirim bugün itibariyle pompaya yansıdı.

Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, dün "akaryakıt zammının uygulanmadığı" söylentilerine ilişkin yaptığı açıklamada "Şu anda hiç bir şekilde görünmüyor zaten fiyatları izliyoruz. Bugün haftanın ikinci mesai günü, 3 mesai günü daha var, sektörü takip ediyoruz, şu anda bir zam öngörmüyoruz." demişti.

Okumuş'un bu açıklamasının ardından bazı akaryakıt şirketlerinin fiyatlarında indirime gittiği görüldü.

'da ortalama 6.10 liraya satılan kurşunsuz benzinin litre fiyatı Opet'te 6.06 liraya, BP'de 6.04 liraya gerilerken, Shell ve Aytemiz'de fiyat 6.02 lira olarak gözüküyor. Motorin fiyatı ise 5.57 liradan Aytemiz'de 5.51 liraya, Shell ve BP'de 5.50 liraya, Opet'te ise 5.53 liraya çekildi.

Brent petrolün varil fiyatının 76 dolara dayanması sonrasında sektörde, ve motorine ve LPG'ye gelebileceği yönünde beklenti oluştuğunu, ancak zam beklentisine karşın dün geceden geçerli olmak üzere akaryakıtlarda indirime gidildi.

Habertürk

BİZE ULAŞIN