HABERLER

Fiat'tan tarihi karar! Veda ediyor

26.02.2018 Pazartesi
FİAT'TAN TARİHİ KARAR! VEDA EDİYOR

İtalyan otomotiv devi Fiat, açıklayacağı 4 yıllık plana göre tarihi bir karar vermeye hazırlanıyor.

İngiliz Financial Times gazetesine göre dünya otomotiv devi , 4 seneye kadar binek otomobillerde dizele tamamen veda etmeyi planlıyor

Otomotiv endüstrisi otomobiller konusunda tartışmalara sahne olurken, küresel bir otomotiv devi dizel otomobil üretiminden çekiliyor.

Financial Times'ın haberine göre Fiat Chrysler, talepte gerileme yaşandığı ve son skandallar dolayısıyla maliyetlerde görülen artış nedeniyle 2022 yılına kadar binek araçlarında dizel araçları terk etmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklar, 1 Haziran'da açıklanacak olan 4 yıllık plana göre İtalyan-Amerikan ortaklığındaki küresel otomotiv devinin tüm markalarında dizelden çıkacağını belirtti.

Grubun bünyesinde, Jeep, Ram, Dodge, Chrysler, Maserati, Alfa Romeo ve Fiat markaları bulunuyor. Markaların yöneticileri konuyla ilgili yorum yapmak istemedi.

Geçen yıl Toyota da belli bir dönemden sonra dizel model üretmeyeceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Böylelikle Fiat, Toyota'dan sonra dizel modellere veda edecek otomotiv şirketi oldu.

BİZE ULAŞIN