HABERLER

Tesla, tarihinin en büyük zararını yaşadı

12.02.2018 Pazartesi
TESLA'YA TARİHİ ŞOK! MODEL 3 TESLİMATLARINDAKİ GECİKME SONRASI...

Elektrikli otomobil şirketi Tesla Motors, şirketin CEO'su Elon Musk’ın uzaya gönderdiği SpaceX roketinin ardından geçen yılın son çeyreğinde 675.4 milyon dolar zarar ettiğini duyurdu. Bu rakamın, Tesla'nın şu ana kadarki en yüksek zararı olduğu belirtildi.

ABD'li uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX'in de sahibi olan milyarder girişimci Elon Musk'ın elektrikli otomobil şirketi Motors, tarihindeki en yüksek zararı yaptı.

TARİHİ ZARAR

Sputnik'te yer alan habere göre, Tesla Motors, SpaceX önderliğinde geliştirilen roketin uzaya gönderilmesinden sonra duyurduğu verilerde şirketin, 31 Aralık'ta sona eren çeyreklik dönemde 675.4 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

Tesla Motors uzun bir süredir yeni nesil elektrikli otomobiller, 'Model 3', yarı kamyonlar ve diğer ürünlerin üretimini finanse ederken, şirketin şu ana kadarki en yüksek zararı 121 milyon dolar olmuştu.

HAFTADA 5000 ADET ÜRETİLECEK

Zararın açıklanmasının ardından Tesla Motors, 'Model 3' araçlarıyla ilgili hedeflerini de duyurdu.

Yeni hedeflere göre şirket, ilk çeyreğin sonuna kadar haftalık 2.500 adet ve ikinci çeyreğin sonuna doğru ise haftalık 5.000 Model 3 üretmeyi planladığını açıkladı.

BİZE ULAŞIN