HABERLER

Dünya ulaşımına dolmuş formülü

05.06.2017 Pazartesi

Karsan, dolmuş kültürünü Dünya Küresel Toplu Taşımacılık Zirvesi’nde tanıttı. Türkiye’de düşük maliyetli ulaşım çözümü olan dolmuşların kısa sürede evrensel bir çözüm olacağı düşünülüyor

Kendi markasıyla ürettiği minibüsleri ihraç ederek, Türkiye'ye özgü "dolmuş kültürünü" Avrupa'ya öğretmeyi planlayan Karsan, hedef büyüttü. Karsan, Kanada'da düzenlenen UITP (Uluslararası Toplu Taşımacılık Birliği) Dünya Küresel Toplu Taşımacılık Zirvesi'nde "dolmuş kültürünü" tanıttı.

Karsan İş Geliştirme ve Projeler Direktörü Levent Erdoğan, bir zamanlar gelişmekte olan kentlerin düşük maliyetli çözümü olan minibüslerin, her geçen gün daha artan ulaşım ihtiyaçlarına yönelik evrensel bir çözüm olacağını söyledi. Karsan'ın kent içi taşımacılığa yönelik yenilikçi ve çevreci bakış açısını böylesine önemli bir zirvede dünyaya anlatmanın önemini vurgulayan Levent Erdoğan, "Toplu taşımaya yönelik çevreci, ekonomik ve vizyoner yaklaşımımızı küresel profesyonellerden oluşan böylesine saygın bir kitleye gösteriyor olmak büyük bir onur. Öte yandan zirvede, düşük yoğunluklu saatlerde daha uygun maliyetli ve çevreci olduğunu kanıtlayan ve yüksek yoğunluklu saatlerde de yolcuların etkin şekilde ana arterlere ulaşım ihtiyaçlarını karşılama noktasında vazgeçilmez bir çözüm aracı olan minibüslerin olumlu yönlerini tartışma ve masaya yatırma imkânı da bulduk" dedi.

BİZE ULAŞIN