HABERLER

Peugeot, Cenevre'de gövde gösterisi yapacak

03.03.2017 Cuma

Peugeot, bu yıl Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda 2 bin 300 metrekare alana kurulu çift renk siyah-bakır tasarımlı bir stant ile ziyaretçilerini ağırlayacak.

Şirket açıklamasına göre, bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı'nda sürdürülebilir mobilite çözümlerine yeni eklenen Partner Tepee Electric modelini tanıtacak olan Peugeot, ayrıca dünya çapındaki ürün atağının belkemiğini oluşturan 3 SUV modeli 2008, 3008 ve 5008 modellerini de stantta sergileyecek.

Son olarak marka, otonom sürüş özelliğine sahip otomobillerle ilgili ileriye dönük vizyonunu PEUGEOT INSTINCT CONCEPT ve yeni nesil i-Cockpit ile gözler önüne serecek.

Peugeot standına gelenleri, dünya tanıtımı yapılacak olan yeni Peugeot Partner Tepee Electric, yeni Peugeot 2008, 3008 ve 5008 modellerinin yer aldığı özel bir SUV bölümü ve Peugeot'nun elektrik destekli scooter, katlanabilir spor bisikletler, motorlu scooter ve diğer araçları olmak üzere elektrikli mobilite çözümlerinin sergilendiği özel bir elektrikli araç bölümü bekliyor olacak.

Bunların yanı sıra Peugeot'nun otonom otomobillerle ilgili geleceğe yönelik vizyonunu ortaya koyan ve sürücüye zaman ve özgürlük kazandıran PEUGEOT INSTINCT CONCEPT için özel olarak oluşturulan bir bölüm ve markanın spor modelleri 208 GTi by Peugeot Sport ve 308 GTi by Peugeot Sport dışında 2017 Dakar Rallisinin galibi 3008 DKR'nin sergilendiği Peugeot Sport bölümü bulunacak.

Yeni Peugeot Traveller ve yeni Peugeot 108 Collection dışında 208, 308 ve 508 modellerinin GT Line versiyonlarının da yer aldığı binek otomobil ürün gamının tamamının sergilendiği bölüm ve Metropolis, GenZe ve Belville scooter modellerinin de yer aldığı 2 ve 3 tekerlekli araçların sergilendiği bölüm stantta yer alacak.

Ayrıca, yeni Peugeot 3008 ve 5008 SUV modellerini deneyimleme imkanı tanınacak.

Ziyaretçiler 3D navigasyonun teknolojik ve etkileyici bir gösterimi ve Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü ile birçok sürüş destek sistemini birebir deneyimleyebilecek. Advanced Grip Control, Yokuş iniş destek sistemi, Aktif şehir içi güvenlik sistemi, Güvenlik takip mesafesi uyarısı ve Aktif şerit takip sistemi olmak üzere 8 sistemi deneyimleme imkanı tanınacak.

Markanın en yeni modellerinde de kullanıma sunduğu bütün bu sürüş destek sistemleri 2020'ye kadar otonom sürüş özelliğine sahip araca giden yolda önemli birer adım niteliği taşıyor.

BİZE ULAŞIN