HABERLER

Yeni Opel Cascada

30.10.2012 Salı
YENİ OPEL CASCADA

Şimdiye kadar küçük ve kompakt sınıfta üstsüz modeller sunan Opel, Cascada ile gözünü orta sınıfa çevirirken, heybetli boyutlara karşın tasarımdan da belli olduğu üzere aslında başrolde kompakt Astra var.

Artık imajın sattığı bir çağdayız. İnsanlar fonksiyonelliği bir yana, sadece imajları için bile bir telefonun peşinden koşabiliyorlar. Peki otomobillerde durum nasıl? Aslında aynı. Hele hele standart anlamda ihtiyaçları gideren otomobilleri kategori dışı bırakırsak, cabrio ve coupe gibi türlerde en önemli tercih unsurlarından biri imaj oluyor.

Opel de imaja önem verenlerden biri. Ve bu yüzden yeni cabriosunda Astra köklerinden uzaklaşıyor. En azından isim yönünden. Cascada adını alan yeni cabrio Opel, 4.70 metrelik uzunluğuyla kompakt sınıfı aşarak orta sınıf üstsüzlerinin de arasına katılacak. platformunda üretilecek olan Cascada, yüzünde Astra ailesiyle ortak noktalar paylaşsa da, Insignia'yı hatırlatan büyük ön ızgara, motor kaputundaki kat izleri ve özel ön tampon araca istenen orta sınıf imajını kazandırmaya aday. Son üstsüz Astra'da katlanır tavanda metal yapıyı tercih eden Opel, Cascada'da ise geleneksel olan kumaş tavana dönmüş. Bu sayede öncelikli olarak çok akıcı bir arka bölüm ortaya çıkarken, aynı zamanda metal tavanın getirdiği potansiyel ağırlık artışının da önüne geçilmiş. 2013 ilkbaharında yollara çıkması beklenen Cascada'da ilk etapta 120 ve 140 HP güçlerindeki 1.4 lt'lik benzinli turbo ile 165 HP gücündeki 2.0 lt'lik dizel motorlar sunulacak. Bununla birlikte ilerleyen dönemde 1.6 lt ve 2.0 lt'lik yeni benzinli turbo seçeneklerin de devreye girmesi bekleniyor. 2013 Cenevre Otomobil Fuarı'nda sonra satışa sunulacak olan yeni orta sınıf cabriosunun satış fiyatları hakkında henüz açıklama yapılmamış olsa da, kompakt ve orta sınıf arasında bir fiyatlandırma mantıklı görünüyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Thesolutionssummit veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN