HABERLER

Gölcüklü Yeni Ford'lar Satışta

01.10.2012 Pazartesi
GÖLCÜKLÜ YENİ FORD'LAR SATIŞTA

Ford’un hafif ticari araç sınıfındaki yeni serisi olan Custom modelleri Transit ve Tourneo versiyonlarıyla satışa sunulurken, araçlar Ford’un Gölcük tesislerinde banttan iniyor.

Ürün gamındaki neredeyse her modeli yenileyen veya yenilemek üzere olan , hafif ticari sınıfında ilk kez ürettiği Transit Custom ve Tourneo Custom modellerini Türkiye'de satışa sundu. Volkswagen Transporter/Caravelle ve Mercedes-Benz Vito/Viano gibi modellerle rekabet edecek olan Custom serisinde Transit versiyon ticari kullanım odaklı versiyonları tanımlarken, Toureno ise daha çok aile veya turistik kullanım gibi binek odaklı tarzı yansıtıyor. Ford'un güncel modellerinden tanıdığımız tarzı yansıtan ön bölümde kıvrımlı farlar ve eğimli motor kaputu dikkat çekerken, arka bölümde modern stoplar kullanılmış. Tamamı 2.2 lt'lik Duratorq motorların kullanıldığı Custom modellerinden, Tourneo Custom'da 125 HP ve 155 HP'lik, Transit Custom'da ise 100 HP, 125 HP ve 155 HP alternatifleri mevcut. Transit Custom'da 4972 mm ve 5339 mm'lik iki farklı uzunluk sunulurken, araçta 2+1 ve 5+1 kişilik kabin seçenekleri bulunuyor. ESP, Start/Stop Sistemi, yol bilgisayarı gibi özelliklerin standart olarak sunulduğu Transit Connect'in başlangıç fiyatı 43.750 TL. Her ikisi de 8+1 kişilik olan iki farklı uzunlukta karoserle satışa sunulan Tourneo Connect'in başlangıç fiyatıysa 59.925 TL.

kalan karakter 1000

VW-FORD VW-FORD

Bu sınıfın tartışmasız en mukemmel aracı Transporter in tahtını sallamak için sadece birkaç bin TL lik ucuz fiyat yetmez. Üstelik ülkemizde üretim yapmasına rağmen FORD un bu kadar para hırsı içinde olduğunu görmek düşündürücü. 2001 yılından beri VW ve FORD un bu segmentteki araçlarını defalarca kullanmış biri olarak şunu söyleyebilrim ki FORD un gerçekten rekabetçi-cazip bir fiyatla kendini potansiyel müşterilere karşı sıcak göstermesi gerekir. Ben bu fiyatları duymak için showroom a bile gitmem. Zaten Ford un satış ve servis anlamındaki hataları ve vurdumduymaz kaba ve ukala tavırları beni markadan nefret edecek hale getirmişti. Halbuki çok isterdim ülkemin topraklarında kendi iş gücümüzle üretilen bir ürüne para ödemeyi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır1
cevapla 04.10.2012 11:11
web sayfa edit web sayfa edit

sayın editör dikkat düzelt:( Transit Connect'in başlangıç fiyatı 43.750 TL. Her ikisi de 8 1 kişilik olan iki farklı uzunlukta karoserle satışa sunulan Tourneo Connect'in başlangıç fiyatıysa 59.925 TL. )Custum olmalı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 04.10.2012 09:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Thesolutionssummit veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN