HABERLER

Nissan Note

30.07.2012 Pazartesi
NİSSAN NOTE

Küçük MPV sınıfındaki köklü modellerden biri olan Nissan Note, yeni neslini Japonya’da gösterirken, aracın Avrupa versiyonlarında küçük farklılıklar olacak.

Ekonomik motorları ve geniş yaşam alanıyla pazarında hafif ticarilere rağmen ilgi gören 'lerden biri olan 'un baştan aşağı yenilenen ikinci nesli, Japonya'da tanıtıldı. Küresel bir model olmasına rağmen anavatanına özgü küçük detaylarla süslü olan yeni Note, daha önce tanıtılan Invitation konseptinden yoğun izler sunuyor. Birinci neslin kesin MPV hatlarına karşın yeni neslinde hatchback tarzına da bürünen yeni Note, yine de yüksek tavanıyla bir MPV olduğunu belli ediyor. Farların içine giren ön ızgarasıyla yeni Nissan tarzından ipuçları sunan ikinci nesil Note'ta, birinci neslin tavanda da uzayan dikey stopları tarih olurken, yeni neslin stoplarında dalgalı bir yapı tercih edilmiş.

Boyutları henüz açıklanmayan yeni Note'un iç mekanında güncel Micra'dan tanıdığımız detaylara yer verilirken, aracın motor seçeneklerinde de yine Micra'yla paralellikler var. 1.2 lt'lik atmosferik ve kompresör beslemeli iki benzinli motorla donatılacağı açıklanan yeni Note'ta 1.5 lt'lik dizelin kullanılıp kullanılmayacağı henüz kesinlik kazanmış değil. Avrupa pazarı için üretimi 2013'ün mart ayında İngiltere'de başlayacak yeni Note'un satış tarihiyse önümüzdeki yılın ikinci yarısı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Thesolutionssummit veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN